MAARSCHALKERWEERD & ZOON

Michaël Maarschalkerweerd Herdenkingsjaar 2015

Muziektour

 

Hieronder vindt u de agenda met alle evenementen in het Michaël Maarschalkerweerd Herdenkingsjaar 2015. Alle locaties met een Maarschalkerweerd-orgel kunnen meedoen; heeft u een concert, excursie, koor- of samenzangbijeenkomst of iets anders, meldt het ons en wij plaatsen het in onderstaande concertagenda. De laatste toegevoegde evenementen zijn blauw weergegeven

 

de "Maarschalkerweerd Muziektour" mag u niet missen

 

Agenda status 31 december 2015: 225 evenementen                 NC = nationaal concert voor heel Nederland

 

 

Januari (2)

 

 

 

 

 

 

 

Za 24/01 20.00

Gasthuiskapel Zaltbommel

Kamermuziek+orgel - Trio La Gallina met Hugo Bakker (o)

Zo 25/01 16.30

O.L.V. basiliek 'de Peperbus' Zwolle

Zingen onder de Peperbus: Wilco Velkamp (o) + brassband David

 

 

 

 

 

Februari (8)

 

 

 

 

 

 

 

16/02 Deadline aanleveren concerten etc. voor eerste gedrukte flyer via contact [at] maarschalkerweerd [punt] info

Za 14/02 19.00

St. Jeroenskerk Noordwijk

Choral Evensong m.m.v. Martin Gordijn (o) en Capelle pro Cantibus

Wo 18/02 12.30

Concertgebouw Amsterdam

Orgelconcert Mathias Havinga

Do 19/02 20.00

Radiouitzending 'Rondom het Orgel'

Paul Houdijk; interview en orgel cd's St. Catharinakathedraal Utrecht

Wo 25/02 12.30

Concertgebouw Amsterdam

Orgelconcert Mathias Havinga

Zo 22/02 16.00

Martinuskerk Sneek

Zangdienst koor Edoza o.l.v. Jan Hibma m.m.v. Balt de Vries (o)

 

Zo 22/02 16.00

Gasthuiskapel Zaltbommel

Kamermuziek+orgel - ensemble Severijn: met Tineke Steenbrink (o)

 

Zo 22/02 16.30

O.L.V. basiliek 'de Peperbus' Zwolle

Zingen onder de Peperbus: Henk van Putten (o) + zangensemble Novum

 

Vr 27/02 20.15

Catharinakathedraal Utrecht

NC Openingsconcert orgel & koren - Wouter van Belle, Paul Houdijk

 

 

 

 

Maart (9)

 

 

 

 

 

 

 

Vr 06/03 20.00

St. Franciscuskerk Oudewater

Concert/boek/cd-presentatie Rondom de Kruisweg Gerben Mourik (o) e.a.

 

Za 07/03 12.30

Laurenskerk Rotterdam

Lezing Paul Houdijk 'De klank van Michaël Maarschalkerweerd-orgels'

 

Za 07/03 19.30

Ev.-Lutherse St. Joostkapel Gouda

Concert Due Passionate: Jaap-Jan de Rooij (o), Magda de Jong, blokfluit

Za 14/03 10.00

Stephanuskerk Hertme

Workshop Franse liturgische harmonium-muziek

 

Za 14/03 19.30

Augustijnenkerk Dordrecht

Passie- en Paaszangavond: Deo Cantemus & André de Jager (o)

 

Vr 20/03 19.30

O.L.V. / Hartebrugkerk Leiden

Feestje met presentatie, miniconcert (Jan Verschuren, KVOK) en blazers

 

Za 21/03 16.00

St. Jacobuskerk 's-Gravenhage*

Kleinkoor St. Jacobus o.l.v. Jos Laus, Gerard Legierse (o); Passie & Pasen

 

Zo 22/03 14.00

St. Willibrordkerk Utrecht

Stabat Mater Pergolesi Mariek Steenhoek Yvonne Kok Bas Groenewoud (o)

 

Zo 29/03 16.30

O.L.V. basiliek 'de Peperbus' Zwolle

Zingen onder de Peperbus: Freddy Veldkamp (o) + projectkoor

 

 

 

 

 

April (15)

 

 

 

 

 

 

 

Wo 01/04 20.00

O.L.V. Onbevlekt Ontvangen Wijhe

Concert 'Lamentations' Mole's Chapel Choir, Diddy van der Stouwe (o)

 

Za 04/04 14.30

Augustijnenkerk Dordrecht

Orgelconcert Ad Spek met zanggroep

 

Za 11/04 14.30

Augustijnenkerk Dordrecht

NC Orgelconcert André Keijzer - César Franck project I

 

Zo 12/04 15.00

Bergeijk Hofkerk

'Bach als Basis' duo Pief Poef, Anna Schweizer (c), Tineke Steenbrink (o)

 

Za 18/04 14.00

St. Hildergardiskerk Rotterdam

Orgelconcert Theo Kloeg + koren: Bach, Franck, Widor; orgelbezichtiging

 

Za 18/04 14.30

Augustijnenkerk Dordrecht

Orgelconcert Johan den Hoedt

 

Za 18/04 16.00

St. Jacobuskerk 's-Gravenhage*

Orgelconcert Jos Laus

 

Za 18/04 19.00

St. Jeroenskerk Noordwijk

Choral Evensong m.m.v. Martin Gordijn (o) koor Willibrordkerk Oegstgeest

 

Zo 19/04 15.15

St. Lambertuskerk Rotterdam

Barokmuziek Eric Koevoets (o), Jenny Haisma (sopr.), Hilde de Wolf (blokf.)

 

Zo 19/04 16.00

St. Pancratiuskerk 's-Heerenberg

Orgelconcert Wilbert Berendsen m.m.v. Irma ten Brinke, sopraan

 

Za 25/04 14.30

Augustijnenkerk Dordrecht

Orgelconcert door Johan Verzendaal

 

Zo 26/04 15.00

Maria van Jessekerk Delft

NC Concert orgel+orkest Petra Veenswijk; o.m. F. Poulenc concert o/s/p

 

Zo 26/04 16.30

O.L.V. basiliek 'de Peperbus' Zwolle

Zingen onder de Peperbus, Gerwin van der Plaats (o) + koor Arioso

 

Ma 27/04 13.00

Augustijnenkerk Dordrecht

Sing-in met vaderlandse liederen onder orgelbegeleiding 13.30-17.00

 

Ma 27/04 20.00

O.L.V. / Hartebrugkerk Leiden

Orgelconcert Jan Verschuren

 

 

 

 

 

Mei (25)

 

 

 

 

 

 

 

Za 02/05 14.30

Augustijnenkerk Dordrecht

Koren 'Zingt des Hoogsten eer', 'Song of Praise', Geert Ouweneel (o)

 

Di 05/05 16.00

St. Franciscuskerk Oudewater

Bevrijdingsconcert Gerben Mourik (o) ensemble blokfluit, contrabas, viool

 

Za 09/05 10.00

St. Jozefkathedraal Groningen

Open Orgeldag Noord Nederland, speeldag voor amateurs (tot 16:00)

 

Za 09/05 10.00

St. Bonifatiuskerk Wehe-Den Hoorn

Open Orgeldag Noord Nederland

 

Za 09/05 11.15

Augustijnenkerk Dordrecht

Voorjaarexcursie St. Internationale Orgelreizen, Theo Jellema (o)

 

Za 09/05 15.00

St. Catharinakerk 's-Hertogenbosch*

Orgelconcert

 

Za 09/05 14.30

Augustijnenkerk Dordrecht

Orgelconcert Aart Bijkerk

 

Ma 11/05 20.00

St. Martinuskerk Sneek

Orgelconcert Henk Verhoef

 

Za 16/05 15.00

St. Catharinakerk 's-Hertogenbosch*

Orgelconcert

 

Zo 17/05 14.00

Sint Vituskerk Dedemsvaart

Orgelconcert Cees van der Poel + bezichtiging

 

Zo 17/05 15.00

St. Jansbasiliek Oosterhout

Orgelconcert Jan Willems m.m.v. Ilse van Wuijckhuijse, sopraan

 

Zo 17/05 15.30

Hervormde Kerk Ursem

Concert Gerrie Meijers (o) en Annette Stallinga, alt

 

18/05 deadline aanleveren concerten etc. voor tweede gedrukte flyer via contact [at] maarschalkerweerd [punt] info

Za 23/05 14.30

Augustijnenkerk Dordrecht

Orgelconcert Anna den Hertog-Karpenko

 

Za 23/05 15.00

St. Catharinakerk 's-Hertogenbosch*

Orgelconcert

 

Za 23/05 16.00

St. Jacobuskerk 's-Gravenhage*

Orgelconcert Aart de Kort

 

Zo 24/05 15.00

Maria van Jessekerk Delft

Pinkster-orgelconcert Geerten Liefting

 

Ma 25/05 15.30

Koepelkerk Hoorn

NC Presentatieconcert cd Mark Heerink, Voces Cyriaci, schola, e.v.a

 

Di 26/05 20.00

St. Lambertuskerk Rotterdam

NC Orgelconcert Eric Koevoets 'Bewegen, bewogen ..' Symph. V Widor, ..

 

Za 30/05 09.30

Maria van Jessekerk Delft

César Franck orgeldag: master class gevorderde amateurs Petra Veenswijk

 

Za 30/05 13.00

Franciscus & Clarakerk Delft

Start orgelfietstour 'Gezonde Muziek' Stichting Kerkconcerten Delft

 

Za 30/05 14.00

Maria van Jessekerk Delft

César Franck orgeldag: lezing René Verwer: Cavaillé-Coll orgels rond CF

 

Za 30/05 14.30

Augustijnenkerk Dordrecht

Orgelconcert André de Jager - César Franck project II

 

Za 30/05 15.00

St. Catharinakerk 's-Hertogenbosch*

Orgelconcert Willem Hörmann

 

Za 30/05 16.00

Maria van Jessekerk Delft

César Franck orgeldag: Slotconcert Petra Veenswijk: CF Choral I, II & III

 

Za 30/05 19.30

HH Petrus & Pauluskerk Maasluis

Orgelconcert C. Kelderman, J.M. Koekebakker, A. Louw, T. Spring in ‘t Veld

 

 

 

 

 

Juni (24)

 

 

 

 

 

 

 

Za 06/06 12.00

O.L.V. Hartebrugkerk

Orgelconcert Jan Verschueren in het kader van de Leidse Orgeldag

 

Za 06/06 19.00

St. Jeroenskerk Noordwijk

Choral Evensong m.m.v. Gerda Peters (o), St. Pancratiuskoor Sassenheim

 

Ma 08/06 20.00

St. Martinuskerk Sneek

Orgelconcert Gonny van der Maten

 

Wo 10/06 20.00

St. Jansbasiliek Oosterhout

Benefietconcert onderhoud orgel YRDV, koor+orkest St. Gymn. Breda

 

Za 13/06 10.00

Maria Magdalenakerk Maasland

Orgeltocht met Petra Veenswijk

 

Za 13/06 11.30

Franciscus & Clarakerk Delft

Orgeltocht met Petra Veenswijk

 

Za 13/06 14.00

Maria van Jessekerk Delft

Orgeltocht met Petra Veenswijk: lezing Maarschalkerweerd, Paul Houdijk

 

Za 13/06 14.30

Augustijnenkerk Dordrecht

Orgelconcert André de Jager - César Franck project III

 

Za 13/06 16.00

Maria van Jessekerk Delft

Orgeltocht met Petra Veenswijk: Maarschalkerweerd-lezing Paul Houdijk

 

Za 13/06 16.00

Maria van Jessekerk Delft

NC Orgeltocht met Petra Veenswijk: slotconcert Paul Houdijk, o.m Widor

 

Zo 14/06 09.30

HH Petrus & Pauluskerk Maasluis

Ingebruikname gerestaureerde orgel tijdens feestelijke dienst

 

Zo 14/06 09.30

H. Petrus & Pauluskerk Bergen

Concert Erik-Jan Eradus (o.) Marianne Habets (o.) + sopaan & bariton

 

Za 20/06 14.30

Augustijnenkerk Dordrecht

Orgelconcert Bas Koster

 

Za 20/06 16.00

St. Jacobuskerk 's-Gravenhage*

Jan Van Mol (o), m.m.v. Cristel De Meulder, sopraan

 

Za 20/06 20.00

St. Willibrordkerk Utrecht

Verstilling Gregoriaans, Schola Willibrord Kamerkoor, Bas Groenewoud (o)

 

Di 23/06 20.00

St. Lambertuskerk Rotterdam

Orgelconcert Igance Michiels

 

Do 25/06

Hofkerk Bergeijk

Orgelexcursie orgelgroep Herentals (B) met scholieren

 

Za 27/06

Musem Catharijneconvent Utrecht

Symposium Michaël Maarschalkerweerd Maître, Meister, of .. meesterlijk

 

Za 27/06 13.30

St. Jozefkathedraal Groningen

Orgelconcert Sjoerd Ruisch

 

Za 27/06 14.30

Augustijnenkerk Dordrecht

Orgelconcert Marko Hakanpää (Finland)

 

Za 27/06 16.00

Parochiekerk M. van Gorcum Brielle

Orgelconcert Leo Hans Koornneef + Vocaal Ensemble 'Ad Novum'

 

Za 27/06 17.15

St. Catharinakathedraal Utrecht

Orgeldemonstratie Paul Houdijk Symposium MM

 

Za 27/06 20.15

St. Willibrordkerk Utrecht

NC Orgelconcert Bas Groenewoud afsluiting Symposium MM

 

Zo 28/06 15.00

Maria van Jessekerk Delft

Orgelconcert Ab Wegenaar

 

 

 

 

 

Juli (27)

 

 

 

 

 

 

 

Vr 03/07 20.00

St. Jansbasiliek Oosterhout

Orgelconcert Ton Koopman

 

Za 04/07 11.00

O.L.V. basiliek 'de Peperbus' Zwolle

Orgelspeeldag voor amateurs 'Open Orgeldag Zwolle' inschrijving vereist

 

Za 04/07 13.30

Concertgebouw Amsterdam

NC Orgelconc. Leo van Doeselaar: Bach, Liszt, Chopin, Bovet, Moesorgski

 

Za 04/07 14.30

O.L.V. basiliek 'de Peperbus' Zwolle

lezing orgelmakers Maarschalkerweerd & Zoon, Jos Laus (orgeladviseur)

 

Za 04/07 16.00

O.L.V. basiliek 'de Peperbus' Zwolle

Slotconcert 'Open Orgeldag Zwolle' Toon Hagen

 

Za 04/07 19.30

Augustijnenkerk Dordrecht

Samenzangavond 'Geloof, hoop en liefde' met orgelbegeiding

 

Wo 08/07 13.00

Koepelkerk Hoorn

Concert Edwin Hinfelaar (o) m.m.v. Cobi de Bruijn-Janssens (sopraan)

 

Wo 08/07 20.00

St. Franciscuskerk Oudewater

Orgelconcert Gerben Mourik

 

Vr 10/07 20.00

St. Augustinuskerk Geleen-Centrum

Concert Tjeu Zeijen (o), Geleens Mannenk. Mignon: Rheinberger, Nieland

 

Vr 10/07 20.00

St. Lambertuskerk Rotterdam

Orgelconcert Wouter van der Wilt in kader van 'Hoflaan wandelconcert'

 

Za 11/07 13.30

St. Jozefkathedraal Groningen

Orgelconcert Pieter Pilon

 

Za 11/07 14.30

Augustijnenkerk Dordrecht

Orgelconcert Marc Schippers

 

Za 11/07 14.30

St. Jansbasiliek Oosterhout

Marktconcert orgel, koor Maarschalkerweerdorganisten Jan van de Laar

 

Zo 12/07 20.00

Concertgebouw Amsterdam

NC Orgelsymphonie, Leo van Doeselaar, philharmonie zuidnederland

 

Zo 12/07 16.00

Bedevaartkerk M. v. Gorcum Brielle

Orgelconcert Leo Hans Koornneef + Schola Cantorum ‘Sint Gregorius’

 

Za 18/07 14.30

Augustijnenkerk Dordrecht

Orgelconcert Adriaan Hoek - César Franck project IV

 

Za 18/07 14.30

St. Jansbasiliek Oosterhout

Marktconcert

 

Za 18/07 20.00

Dorpskerk Wijk aan Zee

Orgelconcert Hugo van der Meij

 

Ma 20/07 17.00

Nicolaïkerk Utrecht

Orgelbespeling Wilfred Volmer onder persontvangst

 

Di 21/07 13.00

Nicolaïkerk Utrecht

Orgelbespeling Dick van Dijk

 

Vr 24/07 13.00

Nicolaïkerk Utrecht

Orgelbespeling Dick van Dijk

 

Za 25/07 13.30

St. Jozefkathedraal Groningen

Orgelconcert Jochem Schuurman

 

Za 25/07 14.30

Augustijnenkerk Dordrecht

Orgelconcert Lennert Knops

 

Za 25/07 14.30

St. Jansbasiliek Oosterhout

Marktconcert

 

Zo 26/07 12.00

Nicolaïkerk Utrecht

Orgelbespeling Dick van Dijk

 

Di 28/07 13.00

Nicolaïkerk Utrecht

Orgelbespeling Dick van Dijk

 

Do 30/09 20.15

St. Jeroenskerk Noordwijk

Orgelconcert Lidia Ksiazkiewicz m.m.v. Anton Doornhein

 

 

 

 

 

Augustus (29)

 

 

 

 

 

 

 

Za 01/08 13.00

Nicolaïkerk Utrecht

Orgelbespeling met aansluitend orgeldemonstratie

 

Za 01/08 14.30

Augustijnenkerk Dordrecht

Concert Kees Doornhein (o), Alexandra van der Wulp (fluit)

 

Za 01/08 14.30

St. Jansbasiliek Oosterhout

Marktconcert

 

Za 01/08 16.00

Parochiekerk M. van Gorcum Brielle

Orgelconcert Anton Doornhein

 

Ma 03/08 20.00

St. Martinuskerk Sneek

Orgelconcert Peter van der Weide, Frits Haaze e.a. Sneekweekconcert

 

Za 08/08 13.00

Nicolaïkerk Utrecht

Orgelbespeling met aansluitend orgeldemonstratie

 

Za 08/08 13.30

St. Jozefkathedraal Groningen

Orgelconcert David van Laar

 

Za 08/08 14.30

Augustijnenkerk Dordrecht

Orgelconcert Edwin Vooijs - César Franck project V

 

Za 08/08 14.30

St. Jansbasiliek Oosterhout

Marktconcert

 

Vr 14/08 20.00

Dorpskerk Wijk aan Zee

Orgelconcert Sebastiaan Schippers

 

Za 15/08 13.00

Nicolaïkerk Utrecht

Orgelbespeling met aansluitend orgeldemonstratie

 

Za 15/08 14.30

Augustijnenkerk Dordrecht

Orgelconcert Jaap Vogel

 

Za 15/08 16.00

Bedevaartkerk M. v. Gorcum Brielle

Orgelconcert Liene Stradina

 

Zo 16/08 15.00

Maria van Jessekerk Delft

Orgelconcert Cor Ardesch

 

Di 18/08 13.00

Nicolaïkerk Utrecht

Orgelbespeling door Albert Louw

 

Di 18/08 20.00

O.L.V. basiliek 'de Peperbus' Zwolle

NC Orgelconcert Aart de Kort

 

Wo 19/08 13.00

Koepelkerk Hoorn

Orgellunchconcert  Mark Heerink (o) m.m.v. Clara Voce

 

Vr 21/08 11.30

St. Franciscuskerk Oudewater

Orgeltocht o.l.v. Gerben Mourik n.a.v. Kerkepad 750 jaar stad Oudewater

 

Za 22/08 13.00

Nicolaïkerk Utrecht

Orgelconcert op o.m. het Maarschalkerweerd-orgel door Ko Zwanenburg

 

Za 22/08 13.30

St. Jozefkathedraal Groningen

NC Orgelconcert Luuk Sikkema

 

Za 22/08 14.30

Augustijnenkerk Dordrecht

Orgelconcert Peter van de Minkelis

 

Za 22/08 14.30

St. Jansbasiliek Oosterhout

Marktconcert

 

Di 25/08 20.00

St. Lambertuskerk Rotterdam

Orgelconcert Frank Heye

 

Za 29/08

Maria van Jessekerk Delft

Jaarlijke excursie Nijmeegse Orgelkring naar verschillende orgels in Delft

 

Za 29/08 13.00

Nicolaïkerk Utrecht

Orgelconcert op o.m. het Maarschalkerweerd-orgel door Berry van Berkum

 

Za 29/08 14.30

Augustijnenkerk Dordrecht

Orgelconcert André de Jager

 

Za 29/08 14.30

St. Jansbasiliek Oosterhout

Marktconcert

 

Za 29/08 15.00

Maria Magdalena Maasland

Orgelconcert Aad Zoutendijk m.m.v. André Betsema (tenor)

 

Za 29/08 16.00

Parochiekerk M. van Gorcum Brielle

Orgelconcert Aart de Kort

 

 

 

 

 

September (45)

 

 

 

 

 

 

 

Vr 04/09 20.00

Dorpskerk Wijk aan Zee

Orgelconcert Hans Kelder

 

Za 05/09 13.00

Nicolaïkerk Utrecht

Orgelbespeling Dirk Luijmes met aansluitend orgeldemonstratie

 

Za 05/09 09.30

Maria van Jessekerk Delft

Orgelspeeldag voor amateurs; inschrijving vereist

 

Za 05/09 14.30

St. Jansbasiliek Oosterhout

NC Reconstructie inwijdingsconcert 1890 door Tannie van Loon

 

Ma 07/07 20.00

St. Martinuskerk Sneek

Concert met orgel en cello Mark Heerink (o) en Margrita Rondeel (cello)

 

Vr 11/09 16.00

Nicolaïkerk Utrecht

Orgelbespeling Philip van den Berg

 

Za 12/09

Franciscus & Clarakerk Delft

Orgelbespeling Nationale Orgeldag / Open Monumentenweekend

 

Za 12/09

St. Martinuskerk Sneek

Open Orgeldag

 

Za 12/09 10.00

Scheepjeskerk Hazerzwoude

Nationale orgeldag met orgeldemonstraties en -bespelingen tot 17.00.

 

Za 12/09 10.00

H. Joahnnes de Doperkerk Mijdrecht

Concert Maarten Nap (o) Mary van Erkel (sopraan) Aart van de Beek (viool)

 

Za 12/09 10.30

Augustijnenkerk Dordrecht

Open Orgeldag

 

Za 12/09 11.45

St. Willibrordkerk Utrecht

Orgelbespeling Bas Groenewoud Orgelvoettocht 1 (hartje binnenstad)

 

Za 12/09 12.00

Koepelkerk Hoorn

Orgelestafette amateurorganisten

 

Za 12/09 12.00

H. Joahnnes de Doperkerk Mijdrecht

Orgelconcert Karel Martijn

 

Za 12/09 12.00

St. Catharinakathedraal Utrecht

Start Orgelvoettocht 2 (zuidelijke binnenstad) concert Wouter van Belle

 

Za 12/09 13.00

Nicolaïkerk Utrecht

Orgelbespeling Berry van Berkum & Ko Zwanenburg, Orgelvoettocht 2

 

Za 12/09 13.15

H. Joahnnes de Doperkerk Mijdrecht

Orgelconcert Marie Trees Broere

 

Za 12/09 13.30

St. Catharinakathedraal Utrecht

Orgeldemonstratie Paul Houdijk met speeltafelbezichtiging

 

Za 12/09 14.00

Hartebrugkerk Leiden

Concert orgel & koor Jan Verschueren, Hartebrugkoor o.l.v. Theo Goedhart

 

Za 12/09 14.00

St. Lambertuskerk Rotterdam

Orgelconcert Eric Koevoets Open Monumentendag met orgelbezichtiging

 

Za 12/09 14.00

St. Martinuskerk Vaassen

Orgelconcert Henk Heikamp en Goof Driessen

 

Za 12/09 14.30

Augustijnenkerk Dordrecht

Slotconcert Open Orgeldag André Keijzer

 

Za 12/09 14.30

O.L.V. basiliek 'de Peperbus' Zwolle

Orgelconcert Evan Bogert

 

Za 12/09 15.00

Maria van Jessekerk Delft

Orgelbespeling leerlingen Petra Veenswijk Open Monumentenweekend

 

Za 12/09 15.00

H. Joahnnes de Doperkerk Mijdrecht

Concert Maarten Nap (o) Mary van Erkel (sopraan) Aart van de Beek (viool)

 

Za 12/09 15.00

St. Catharinakathedraal Utrecht

Orgeldemonstratie Paul Houdijk met speeltafelbezichtiging

 

Za 12/09 15.15

St. Augustinuskerk Utrecht

Orgelbespeling Paul van der Woude in orgelvoettocht 1

 

Za 12/09 20.00

Augustijnenkerk Dordrecht

Kleinkoor Concertino + Jeugdselectiekoor, Dick Sanderman (o)

 

Zo 13/09 middag

Franciscus & Clarakerk Delft

Orgelbespeling Open Monumentenweekend

 

Zo 13/09 12.30

Nicolaïkerk Utrecht

Orgelbespeling Philip van den Berg

 

Zo 13/09 middag

Nicolaïkerk Utrecht

Orgeldemonstratie alle instrumenten Ko Zwanenburg, Berry van Berkum

 

Zo 13/09 14.00

St. Willibrordkerk Utrecht

Concert Orgel & Koor Cees van der Poel, Willibrord kamerkoor o.m. Vièrne

 

Zo 13/09 15.00

Maria van Jessekerk Delft

Orgelbespeling leerlingen Petra Veenswijk Open Monumentenweekend

 

Za 19/09 14.00

Bedevaartkerk M. v. Gorcum Brielle

Begin orgeltocht VVOG

 

Za 19/09 14.30

Augustijnenkerk Dordrecht

Korenfestival met orgelbegeleiding

 

Za 19/09 15.00

Parochiekerk M. van Gorcum Brielle

Vervolg orgeltocht VVOG

 

Za 19/09 16.00

Ev. -Lutherse St. Joostkapel Gouda

Orgelconcert Eef de Kwant m.m.v. kamerkoor 'Musica-Sacra'

 

Zo 20/09 15.00

Maria van Jessekerk Delft

Orgelconcert 'Sprookje' voor jongeren van 8 tot 88 jaar, Petra Veenswijk

 

Zo 20/09 15.30

Koepelkerk Hoorn

Stabat Mater Pergolesi N. Sijpheer (s) M. van Berkum (a), Mark Heerink (o)

 

Vr 25/09 20.00

St. Lambertuskerk Rotterdam

NC Orgel&koorconc. Eric Koevoets: première ‘Missa in Hon. S. Michaeli’

 

Za 26/09 middag

St. Nicolaaskerk Jutphaas

VOGG-afdeling Centrum/Noordwest orgelexcursie

 

Za 26/09 14.15

Concertgebouw Amsterdam

ZaterdagMatinee, Aart Bergwerff (Bach) + orkest (Brahms, Schönberg)

 

Za 26/09 14.30

Augustijnenkerk Dordrecht

Orgeloncert Gerrit Christiaan de Gier: In 't spoor van (Albert) Schweitzer

 

Za 26/09 15.30

O.L.V. basiliek 'de Peperbus' Zwolle

Orgelconcert Jurjan Lipke '100 jaar Michaël Maarschalkerweerd'

 

Za 26/09 20.15

St. Willibrordkerk Utrecht

Orgelconcert Bas Groenewoud: Guilmant, Franck, Tournemire, Messiaen

 

 

 

 

 

Oktober (18)

 

 

 

 

 

 

 

Vr 02/10

St. Jansbasiliek Oosterhout

Dierendag-evenement met orgel t.b.v. Oosterhoutse basisscholen

 

Za 03/10 14.30

Augustijnenkerk Dordrecht

Concert kinderkoor De Jonge Lofstem m.m.v. Leo Verhaar (o)

 

Za 03/10 15.30

O.L.V. basiliek 'de Peperbus' Zwolle

Evensong met koor ‘Anthem’ Zwolle + orgel

 

Zo 04/10 12.00

Doprskerk Wijk aan Zee

Orgeluitleg Ary Rijke onder voordracht Marcel Lindeman geschiedenis kerk

 

Zo 04/10 15.00

St. Jansbasiliek Oosterhout

Orgelsprookje Bremer Stadmuzikanten

 

Ma 05/10 15.30

Koepelkerk Hoorn

Koepelconcert Hayo Boerema (o) Canticum Gregorianum olv Mark Heerink

 

Za 10/10 14.30

Augustijnenkerk Dordrecht

Orgelconcert Niels-Jan van der Hoek

 

Za 10/10

Remonstrantse Kerk Dordrecht

Orgel & koorconcert, Margriet den Hertog & De Witt Academy

 

Zo 11/10 15.00

Maria van Jessekerk Delft

Orgelconcert Quentin Guérillot

 

Zo 11/10 15.00

St. Blasiuskerk Delden

Concert Blasiuskoor, solisten, strijkers, L. ten Vregelaar (o), S. Harperink (o)

 

Zo 11/10 15.00

St. Nicolaaskerk Jutphaas

Concert engelse kerkmuziek Wouter van Belle (o), Nieuwegeins Kamerkoor

 

Za 17/10 14.30

Augustijnenkerk Dordrecht

Orgelconcert Gerrit Jordaan (Zuid Afrika)

 

Za 24/10 14.30

Augustijnenkerk Dordrecht

Orgelconcert Gert van Hoef

 

Za 24/10 20.15

St. Catherinakathedraal Utrecht

Koor-/orgelmuziek Howells & Andriessen, Wouter van Belle (o) Convocati

 

Za 31/10 11.00

O.L.V. basiliek 'de Peperbus' Zwolle

35ste Hanzesteden-Orgeltocht met concert Evan Bogerd: Reger, Karg-Elert

 

Za 31/10 middag

Musuem Elburg

35ste Hanzesteden-Orgeltocht bezoek Maarschalkerweerd tentoonstelling

 

Za 31/10 14.30

Augustijnenkerk Dordrecht

Concert Martin Lobbezoo (o)& Gerrianne Lobbezoo-van Putten (blokfluit)

 

Za 31/10 20.00

St. Jansbasiliek Oosterhout

Geert Bierling, begeleiding stomme film Phantom of the Opera 1924

 

 

 

 

 

November (11)

 

 

 

 

 

 

 

Zo 01/11 15.00

Maria van Jessekerk Delft

Requiem van Duruflé, koor Deo Sacrum Poeldijk, Petra Veenswijk (o)

 

Zo 01/11 15.30

Koepelkerk Hoorn

Koepelconcert Bas Groenewoud (o), Voces Cyriaci o.l.v. Mark Heerink

 

Ma 2/11 20.00

St. Willibrordkerk Utrecht

Allerzielen concert, schola Willibrord Kamerkoor, Bas Groenewoud (o)

 

Vr 06/11 20.15

St. Willibrordkerk Utrecht

Bestuursconcert St. Michaël Maarschalkerweerd Herdenkingsjaar 2015

 

Za 07/11 15.30

O.L.V. basiliek 'de Peperbus' Zwolle

Jongenskoor Dalfsen + orgel

 

Za 14/11 14.00

Concertgebouw Amsterdam

NC Zaterdagmatinee Leo van Doeselaar + orkest: V. Novák De Profundis

 

Za 14/11 16.00

St. Jacobuskerk 's-Gravenhage*

Orgelconcert Jos Laus

 

Za 21/11 13.00

St. Jeroenskerk Noordwijk

Slotdag MMH2015: Masterclass Anton Doornhein, Eric Koevoets, Paul H.

 

Za 21/11 15.15

St. Jeroenskerk Noordwijk

Slotdag MMH2015: Lezing Paul Houdijk

 

Za 21/11 16.00

St. Jeroenskerk Noordwijk

NC Slotdag MMH2015: Concert Anton Doornhein, Eric Koevoets, Paul H.

 

Za 24/11 13.45

St. Nicolaasbasiliek IJsselstein

Workshop interpretatie romantiek: Alain, Brahms, Franck

 

 

 

 

 

December (12)

 

 

 

 

 

 

 

Za 12/12 14.00

Augustijnenkerk Dordrecht

Kerstzang Chantibelle o.l.v Ilona Vooijs-de Kievit, Edwin Vooijs (o)

 

Zo 13/12 15.00

Hartebrugkerk Leiden

Adventconcert Hartebrugkoor, Jan Verschuren (o)

 

Zo 13/12 15.00

Maria van Jessekerk Delft

Advent- & Kerstconcert, schola o.l.v. Peter Beijerbergen, Petra Veenswijk

 

Zo 13/12 15.00

St. Jansbasiliek Oosterhout

Ludens kerstconcert ' Lessons & Carols' Capella Catharina, YRDV

 

Di 15/12 20.15

Concertgebouw Amsterdam

Christmas carol concert met King's College Cambridge koor en orgel

 

Vr 18/12 20.00

St. Willibrordkerk Utrecht

A festival of lessons & carols, Willibrord Kamerkoor & Cees van der Poel (o)

 

Vr 18/12 17.15

Ev.-Luth. St. Joostkapel Gouda

Orgelbespeling door Marjan Luteyn m.m.v. Marja Verweij (blokfluit)

 

Za 19/12 19.30

St. Pancratiuskerk 's-Heerenberg

Magnum Mysterium kerstconcert, Bergh's Vocaal,Wim Ruesink (o)

 

Za 19/12 20.00

Augustijnenkerk Dordrecht

Kerstconcert 'Vox Jubilans' o.l.v. ­Andre van Vliet, Bert Kruis (o)

 

Zo 20/12 15.00

St. Petrusbandenkerk Diemen

Advent- & Kerstconcert koren + orgel

 

Ma 21/12 20.00

Gasthuiskapel Zaltbommel

Kerstconcert KZM-Belcanto m.m.v. An van Tuyl (orgel & piano)

 

Za 26/12 15.30

Koepelkerk Hoorn

Kerstconcert met koor- (Voces Cyriaci) en orgelmuziek (Marc Heerink)

 

 

 

 

 

* orgels van andere bouwers met een onderscheidend klinkend deel van Maarschalkerweerd & Zoon

 

Culturele ANBI status: giften aftrekbaar - De Belastingdienst merkt de Stichting Michaël Maarschalkerweerd Herdenkingsjaar 2015 als een Culturele Algemeen Nut Beogende Instelling (ANBI). Dit houdt in dat giften extra gunstig aftrekbaar zijn van het belastbaar inkomen van de gever. Voor meer informatie zie de ANBI pagina's op de website van de Belastingdienst. Wij hopen dat dit een extra reden is om onze activiteiten financiëel te steunen.

 

 laatste wijziging: 2015dec31

 

© Stichting Michaël Maarschalkerweerd Herdenkingsjaar 2015